paravan logo biele

Kategórie

Videoreklama nie je TV spot

Publikované December 23rd, 2014

Myslite na to pri svojej najbližšej kampani. Čítajte viac v článku.

Nielen reachom a preklikmi je online marketing živý, ale aj kreatívou. Na to sa občas zabúda. Keď klienti robia videokampane na internete a nasadia na ne tv spoty, je nám vždy trochu smutno. Prečo?

Pretože internet nie je telka

Aké prekvapenie, všakže… Na čo však klienti často zabúdajú je, že spotrebiteľ konzumuje obsah v TV úplne inak ako na internete. Fungovalo by, keby ste printový inzerát poslali do rádia? Tak prečo posielate TV spoty do onlinu?

V TV sme zvyknutí, že niekto nám hrá a my sedíme. Na internete je to užívateľ, kto rozhoduje o tom, čo sa vysiela v jeho prijímači. Čo to znamená?

Užívateľ má vyššie nároky na kreatívu

Počítač je jeho výsostný priestor. Je to jeho pracovný nástroj, nástroj pre oddych aj zábavu. Keď už si ho dovoľujete vyrušovať v jeho svätostánku, tak nech to aspoň stojí za to.

Všetky videoservre majú jedno spoločné — reklama sa prvých pár sekúnd nedá preskočiť a užívateľ veľmi chce vidieť video, ktoré po nej nasleduje. Jeho pozornosť je na maxime. To je vaša jedinečná šanca a obrovská výhoda, ktorú v TV nemáte. Nezabite svojich 5 až 15 sekúnd hlúposťami, ktoré nikoho nezaujímajú.

Vtipne vyzvite užívateľa, aby neskipoval! Stihnete svoj benefit odkomunikovať v tomto limite? Urobte to a vyzvite ho, aby na konci skipol! V novom médiu musíte jednoducho premýšľať po novom.

TV spoty sa nedajú zdieľať

…a preto ani nie sú vyrobené tak, aby sa dali. Naproti tomu online video by malo nabádať k zdieľaniu. Jeho message musí byť taký silný, že donúti užívateľa spraviť jeden klik navyše. Na veľkých trhoch sa TV spoty podriaďujú internetu — zadávatelia ich dávajú vyrábať tak, aby fungovali v online prostredí a nasadia ich aj do telky. A keď si pozriete ich počty videní a zdieľaní, dáva to zmysel. Navyše, internetové komunity používajú vlastný jazyk.

Bohužiaľ, žiadne TV komunity neexistujú. Myslite na to pri najbližšej online video kampani.

Autor:

Malá agentúra s veľkým cieľom: Dôsledne sa postarať o každého klienta.

viac od autora