paravan logo biele

Kategórie

V office sa riadime Feng Šuej a toto sú naše zásady

Publikované December 15th, 2014

Energie nám prúdia tam, kam majú a náš biznis ide lepšie. Tu je zopár tipov.
Feng Šuej je čínska náuke o prúdení zemských síl a energetických polí. Jej cieľom je nájsť miesta, ktoré sú najvhodnejšie pre oddych, prácu či zábavu. Tieto princípy sa bežne aplikujú na domy či byty, my sme sa rozhodli ich využiť v našej kancelárii.

Poviete si — sú to marketéri, pragmatickí ľudia. Načo im je nejaká východná filozofia? Nuž, naše hlavy sú otvorené a rozhodli sme sa skúsiť, ako Feng Šuej ovplyvní naše fungovanie.

Opora

Nemáme open space, každý z našich kolegov sedí chrbtom k stene. Feng Šuej odporúča mať za chrbtom stenu a v ideálnom prípade aj ďalšiu, vyššiu, budovu za tou vašou. Symbolizuje horu — stabilitu, o ktorú sa opierame.

Tým šetríme osobnú energiu každého z nás. Pôdorys kancelárie či domu by mal byť v pravých uhloch. Tvar U či L (aj keď L má pravý uhol) sústreďuje energetické centrum mimo kancelárie, preto sa energia minie tam, kde nemá.

Sústredenie

V pracovnom zhone je ľahké nechať sa rozhodiť prichádzajúcimi mailami a telefonátmi. Je preto dôležité mať jeden vizuálny bod, na ktorý sa dá sústrediť. Nič nás potom nerozhodí. My máme v každej kancelárii zavesený obrázok symbolizujúci jeden z elementov.

Okrem toho, že upútajú náš pohľad a pomôžu sústrediť sa, každý obrázok symbolizuje dôležitý prvok vo Feng Šuej. Príďte na návštevu do našej marketingovej agentúry, náš šéf Peťo vám o nich rád zapálene porozpráva ☺

Prosperita

Ani najsilnejšia filozofia vám neprinesie prosperitu, ak sa o ňu nebudete každý deň snažiť. Ak ju chcete trošku podporiť Feng Šuej, jeden zo spôsobov je soška smejúceho sa Buddhu. Najvhodnejšie je uložiť ho blízko vchodových dverí — tadiaľ bude vaše bohatstvo vchádzať. Ale pozor! Nepokladajte ho na zem, nie je to voči nemu úctivé. Bonusové body získate za hladkanie jeho veľkého brucha.

Negatívna energia

Odborníci odporúčajú neumiestňovať zrkadlá do kancelárií. Tie môžu totiž odrážať negatívnu energiu a smerovať ju na vás. Taktiež by ste nemali sedieť chrbtom k dverám. Veci, ktoré nepoužívate alebo už nepotrebujete, nedržte na stole. Zbavte sa ich, môžu vás totiž odpútavať a môžu sa stať magnetmi pre negatívnu energiu.

Okolie kancelárie

Náš office je na pešej zóne v centre mesta. Táto ulica je naozaj rušná. Energia ňou prúdi ako voda v rieke — čo má pozitíva aj negatíva. Veľa energie môže do kancelárie pritiecť ale aj odtiecť. Ak sa rozhodnete aplikovať Feng Šuej a sú okolo vás silné energetické toky, zvážte ich pri zariaďovaní kancelárie.

Tak čo vy na to? Na Facebooku uvítame vaše komentáre ☺

Autor:

Malá agentúra s veľkým cieľom: Dôsledne sa postarať o každého klienta.

viac od autora