paravan logo biele

Kategórie

Týchto 5 blogov vám zaručí prehľad o digitálnom marketingu

Publikované February 2nd, 2016

Digitálny marketing je extrémne živý odbor. Aby ste sa na zmeny mohli adekvátne pripraviť, musíte pravidelne sledovať jeho vývoj.


S tým vám pomôžu nasledujúce blogy:

Marketingland

Novinky a zaujímavosti z celej brandže. V Marketinglande vraj nikdy nezapadá Slnko, preto dokáže publikovať všetky horúce novinky na jednom mieste a vy si po ne nemusíte chodiť ďaleko.

Redaktori vám ponúknu vzácne tipy z praxe, ktoré môžete implementovať do vlastných stratégií a posunúť ich na vyššiu úroveň. Okrem nich nájdete na stránke aj mnohé profesionálne články od odborníkov.

Blog Marketingland je vhodný len po práci alebo počas obeda, pretože v zaujímavých článkoch sa ľahko stratíte aj na pol dňa.

KissMetrics

V oblasti štatistík, analýz a testovania je firma KissMetrics vo svetovej špičke. Presvedčí vás o tom vo svojom blogu, kde pravidelne prispieva krásnymi infografikami, prípadovými štúdiami a prieskumami.

Vzácne dáta vám ponúknu z oblastí email marketingu, sociálnych médií a vôbec, z celého digitálneho koša. Skúmanie samotných zákazníkov vždy podložia faktami či psychológiou, aby ste si o problematike spravili kompletný obraz.

Blog KissMetrics je skvelým zdrojom čísel do vašich výskumov a výskumov do vašich stratégií.

Moz

Sem-tam SEM, inokedy SEO, ale vždy niečo o Googli. Na Moz blogu nájdete článok z každej oblasti optimalizácie pre vyhľadávače.

Ukáže vám, aké sú najnovšie updaty algoritmov, aj čo to pre vás znamená. Ak to pre vás znamená stratu pozície, pravdepodobne vám ukáže krok po kroku, ako by ste svoju penalizáciu mohli vyrovnať.

Centrálny blog webmasterov Googlu

Keby náhodou Moz niečo nestihol alebo vynechal, na tejto stránke nájdete kompletne všetky technické updaty v algoritmoch. Tak isto informácie o výpadkoch či problémoch a novinky. Veľa noviniek.

Články sem nepribúdajú na pravidelnej báze, pretože si webmasteri nebudujú contentovú stratégiu, no môžete si byť istí, že každá dôležitá informácia si tam svoje miesto nájde.

Insighty z Googlu nepozná nikto tak dobre, ako blog Google webmasterov.

Adobe blog

Túto firmu vám isto nemusíme predstavovať, ale o jej blogu ste možno ešte nepočuli. Pre nás, marketérov, je Adobe veľký hráč, a tak má vždy čo povedať.

S frekvenciou dokonca niekoľkokrát za deň si môžete čítať zaujímavé postrehy a kvalitné know-how z mobilných kampaní, analyticsov, vyhľadávačov či všeobecne online marketingu.

Paravan blog

Aby sme mohli našim klientom ponúkať kvalitné služby, musíme držať tempo s každodennými zmenami v online marketingu. Preto novinky a zaujímavosti sledujeme pravidelne.

Ak nemáte čas na päť blogov, pokojne čítajte jeden. Po prihlásení na odber newslettera dokonca nemusíte vôbec nikam chodiť 🙂

Autor:

Malá agentúra s veľkým cieľom: Dôsledne sa postarať o každého klienta.

viac od autora