paravan logo biele

Kategórie

Skúsenosti s platformou WhitePress

Publikované June 15th, 2020

Čo je WhitePress a ako funguje? Keďže ide o nový nástroj určený pre náš trh, neváhal som a vyskúšal som ho.

Spozornite, ak sa zaoberáte content marketingom, influencer marketingom, či SEO

WhitePress je platforma, ktorá zjednodušuje komunikáciu medzi inzerentmi, blogermi a vydavateľmi. Tento úspešný poľský projekt cieli okrem iného už aj na slovenský a český trh. Pokiaľ vlastníte web a chceli by ste ho nejakým spôsobom monetizovať, ste na správnom mieste. Na druhej strane ho môžu využívať aj jednotlivci na propagáciu svojho produktu či svojej služby alebo agentúry, ktoré to robia pre svojich klientov.

WhitePress pre majiteľa webu

Zapojenie sa do systému WhitePress zaberie majiteľom internetových stránok pár minút. Po jednoduchej registrácii stačí pridať portál a vyplniť o ňom základné informácie, ktoré budú dostupné pre zadávateľov inzercie.

obrazok1
obrazok1

Následne prejde váš web manuálnym schvaľovacím procesom. Po schválení bude vaša ponuka (navýšená o províziu pre WhitePress) verejná. Ak si inzerent objedná publikáciu článku, máte 3 pracovné dni na jeho zverejnenie. V prípade, že nie ste s inzerciou stotožnení, môžete inzerenta kontaktovať a poprosiť o úpravu alebo inzerciu jednoducho odmietnuť. Po zverejnení článku a jeho potvrdení inzerentom sa platba ihneď objaví na vašom WhitePress účte. Vyplatenie na bankový účet trvá jeden pracovný deň.

WhitePress pre inzerenta – reklamnú agentúru či jednotlivca

Pokiaľ máte záujem o kúpu publikácie na nejakom webe, stačí mať zobrazený režim inzerenta a vytvoriť si vlastný projekt – táto funkcionalita je vhodná predovšetkým pre marketingové agentúry.

obrazok2
obrazok2

Následne sa vám zobrazí zoznam webov, ktoré sú pre váš projekt vhodné.

obrazok3
obrazok3

Weby sú prehľadne zoradené a máte nekonečné možnosti ich filtrovať. Základnými údajmi o internetových stránkach sú:

Počet uživataľov/mesiac – na základe Google Analytics
Hodnotenie z Ahrefs
Trust Flow
Priemerné UR
Dofollow
Možnosť sledovania návštevnosti
Hodnotenie obsahu (na základe WhitePress)
Technické hodnotenie (na základe WhitePress)
Cena inzercie

Keď si vyberiete portál, ktorý vám vyhovuje, nasleduje vytvorenie objednávky. Máte v nej možnosť nahrať váš predpripravený článok alebo objednať si jeho napísanie priamo od platformy. Túto možnosť som ešte netestoval, ku kvalite spracovania sa zatiaľ neviem vyjadriť.

Hodnotenie

Z celej služby, do ktorej je okrem poľských, maďarských a rumunských, zapojených už skoro 400 slovenských a 800 českých webových stránok, mám pozitívne pocity.

V prvom rade vidím, že sa za približne pol roka, počas ktorého je platforma aktívna na našom trhu, systém vyvíjal a postupne sa doňho dopĺňajú aj nové funkcie. Okrem iného sa administrátori WhitePressu v prípade nejasností s objednávkou alebo iných nezrovnalostí aktívne zapájajú aj do komunikácie medzi vydavateľom a inzerentom. Taktiež vidím záujem o spätnú väzbu a aktívnu snahu ju zapracovať.

Na druhej strane, v súčasnosti majú ešte svoje muchy, čo sa týka prekladov rozhrania, funkcionality a počtu objednávok. Negatívny feedback počuť aj od niektorých profesionálov, ktorí vlastnia alebo majú v správe svoje weby. Je to pravdepodobne spôsobené tým, že množstvá objednávok na publikáciu článkov nenaplnili ich očakávania.

Ak však fungovanie služby bude aj naďalej na podobne vysokej úrovni, vidím veľký potenciál rastu tejto platformy a jej využitia predovšetkým pre majiteľov web stránok a menších inzerentov.

Autor:

SEO analytik. Neustála analýza, aktualizácia, linkbuilding, tvorba SEO strátégií a ich vyhodnocovanie.

viac od autora