paravan logo biele

Kategórie

Online marketing ku kávičke #9

Publikované June 2nd, 2017

Google nám za posledných 5 dní výrazne venoval pozornosť. Prechádza sa s nami po múzeách a obdivuje výtvarné diela celkom zblízka, občas nás okradne o organické výsledky a aby to nestačilo, dokáže nás prehľadať kvalitnejšie ako letisková kontrola… a berie to osobne!

Zalejte si posledné novinky z online marketingu a prečítajte výdatnú kávičku… a najmä to nepopleťte! 🙂


Vyhľadávanie stories podľa hashtagu a lokality

Na trhu sa objavila skvelá príležitosť (nielen) pre firmy zaoberajúce sa turizmom.

Vyhladavanie stories podla hashtagu a lokality

Po najnovšej aktualizácii môžete vyhľadávať Stories podľa hashtagu alebo lokality. V Stories takisto pribudne prstenec s mestom, kde sa práve nachádzate. Jeho obsah tvoria všetci, čo využili lokalizačný sticker. Stačí kliknúť a máte prehľad o dianí navôkol.

A čo to znamená pre biznis? Podľa prieskumov, až 67% cestovateľov vyhľadáva inšpirácie cez Instagram. Či už ste cestovka alebo prenajímateľ segwayov, Stories pre vás otvára nový priestor pre promo.

To isté platí o vyhľadávaní podľa hashtagu. Stačí si vybrať ten správny pre firmu a ste in. Instagram však asi bude čoskoro týmto obsahom priam kypieť. Preto vyhrávajú early adapters.

Ready – steady – go! 🙂

Google okorenil hľadanie o personalizované výsledky

Pri najbližšom vyhľadávaní si môžete vyskúšať novinku a prehrabávať sa v análoch svojho Google účtu.

Google okorenil hladanie o personalizovane vysledky

Google do vyhľadávania pridal kartu „Osobné/Personal“, v ktorej zobrazí vaše dáta spojené s hľadaným výrazom. Vyhľadávač sa prelúska všetkými fotkami, kalendárom, e-mailami atď. a výsledkom je personalizovaný prehľad ušitý na mieru. Plus nejaká tá reklama, samozrejme.

Ak ste boli napríklad na dovolenke vo Vietname, zadáte výraz „Vietnam“ a Google Vám zobrazí všetku mailovú komunikáciu s vybavovačkami, fotky z dovolenky (ak používate Google Fotky), v kalendári označí voľné dni, zobrazí rezervácie leteniek a izieb a na konci to osladí sponzorovanou ponukou vietnamských hotelov.

Prirodzene, výsledky vidíte len vy. A aby ste sa k nim dostali, musíte byť prihlásení vo svojom účte.

Google môže počas vyhľadávania kradnúť návštevnosť organike

Že ako? Cez „vybrané úryvky“ a.k.a. snippety. Ak Google zadáte otázku a on vám odpovie pomocou snippetu priamo vo vyhľadávaní, organickému výsledku na prvom mieste sa zníži CTR o cca 20%.

Google moze pocas vyhladavania kradnut navstevnost organike

Úryvky sú vytiahnuté informácie z webu, ktorý poskytne najviac relevantnú odpoveď. Milujú ich najmä SEO odborníci, lebo je skvelou príležitosťou ako zviditeľniť stránku s nižším hodnotením. Keďže okamžite upútajú pozornosť, mali by prinášať i viac kliknutí.

Ibaže by nie. Podľa poslednej štúdie má priemerný snippet CTR 8,6%. Organický výsledok hneď pod ním má 19,6%. A top výsledok bez zobrazeného snippetu? 26%. Aj vy vidíte ten paradox?

Nie je to však prekvapenie – keď sa používateľ dostane k odpovedi už priamo v Google, motivácia kliknúť na odkaz je logicky nižšia.

Viac info v zverejnenej štúdii od Ahrefs.

S Google do známych múzeí aj mimo otváracích hodín a bez čakania

Doteraz si podrobné skúmanie obrazov v poloprázdnych francúzskych múzeách mohla dovoliť akurát Beyoncé. Google však v najnovšej aktualizácii vyhľadávania doprial všetkým milovníkom umenia a zapracoval krásnu vec.

Google Street View nás už nejakú dobu púšťal poprechádzať sa do niektorých múzeí. Teraz si však diela na stene môžete pozrieť ešte lepšie ako s lupou nalepení na obraze. Vysoké rozlíšenie vám dovolí priblížiť 15 000 malieb celkom do detailu. A prečítať si k nim celú anotáciu.

Okrem toho, výsledky vyhľadávania umelcov a ich diel by mali odteraz obsahovať viac informácií o autorovi, diele, ale aj detaily ako použitý materiál a v ktorej galérii sa dielo nachádza.

Na vašu návštevu čaká 440 múzeí, užite si to!

Facebook prekopáva štruktúru svojich albumov

Na desktopy a Androidy prichádza nová forma Facebook albumov. Okrem fotiek do nich už môžete pridávať aj videá, check-iny a textové príspevky. Album tak môžete premeniť na niečo ako zápisník.

Facebook prekopava strukturu svojich albumov

Okrem toho si budete môcť vybrať albumy, ktoré chcete sledovať. Vždy, keď v nich nejaký obsah pribudne, dostanete notifikáciu.

Zjednoduší sa i zdieľanie albumov. Táto funkcia bola doteraz v úzadí, no v aktuálnej verzii si budete môcť túto možnosť zvoliť už pri vytváraní svojej zbierky.

Vylepšenia môžu byť reakciou na nedávny update Google Fotiek, ktoré nedávno oslávilo 500 miliónov používateľov.

iOS by sa mal zmien dočkať na budúci týždeň.

Reklamy na Instagrame presmerujú na Messenger

Ak im to prikážete. A to ako marketéri urobiť chcete.

Reklamy na instagrame presmeruju na messenger

K reklamám na Instagrame vo všetkých formátoch (fotky, videá, carousely) bude možné pridať odkaz, ktorý presmeruje používateľa priamo do Messengera, kde s ním vy začnete konverzovať. A v ideálnom prípade, on začne konvertovať :).

Zahájenie konverzácie s potenciálnym klientom je kľúčový krok, lebo v rozhovore môžete kedykoľvek pokračovať. Napríklad ponukou, ktorú by v mailoch ľahko prehliadol.

Ďalším výborným využitím je poskytnutie detailov o vašom produkte. Napríklad, záujemcovi o tenisky môžete po imidžovom videu na Instagrame dať viac podrobností o ich tvare, funkcii a využití v Messengeri.

A ako čerešnička na záver, v Ad Manageri Facebooku budete mať o všetkom prehľad. Tomu sa hovorí integrovaný marketing Facebooku v plnej paráde 🙂

Autor:

Číta, píše, kontroluje, opravuje, štylizuje, personifikuje a metaforuje. Okrem toho sa vŕta vo Facebooku a robí dozor kampaniam našich klientov.

viac od autora