paravan logo biele

Kategórie

Online marketing ku kávičke #32

Publikované February 9th, 2018

Facebook zjednocuje a testuje tlačidlo pre nevhodné komentáre. Instagram ponúka zdieľanie Stories vašich priateľov. Snapchat spustil živé vysielanie.

Nechajte sa nabudiť čerstvými online novinkami.


🔥 Aktualizovaný Ad Manažér

Aktualizovany Facebook Ad Manazer

Facebook to ohlasoval už v septembri, avšak až teraz to pocítili aj slovenské účty. Power Editor už v Business Manažérovi nenájdete. A nie je to len jeden z mnohých typických bugov Facebooku.

Rozhrania sa spojili do jedného a vystupovať budú už iba ako Ad Manažér.

Developeri sa snažili ich špecifiká zliať dokopy, a tak čelíme hybridu, ktorý bude mať stále k dispozícii uloženie konceptu a zároveň úpravy čo najrýchlejšie vyexportuje do online prostredia.

Všetky zmeny nájdete v pôvodnej oficiálnej správe Facebooku.

📹 Snapchatu pribudne Live vysielanie

Snapchat a zive vysielanie

Zatiaľ však len počas zimných olympijských hier. A nie pre vás, len pre NBC.

Sekciu so živým vysielaním môžete nájsť v sekcii Discover. Ak sa prihlásite na odber noviniek, Snapchat vám pošle notifikáciu, rovnako ako to robí pri novom Snape od priateľa.

Hoci niektorí už v duchu Snapchat pochovali, nehádzali by sme pri ňom ešte flintu do žita. Zatiaľ čo podľa posledných čísel Facebooku klesol počet používateľov, Snapchat stále rastie.

📧 Ako správne zbierať leady na LinkedIn

Ako spravne zbierat leady na linkedin


…prezradil priamo team LinkedIn. Ak rozmýšľate nad využitím formuláru Lead Generation pre svoj biznis, rozhodne stojí za vypočutie tento podcast.

🤳 Instagram testuje zdieľanie Stories

V budúcnosti sa črtá nová fičúra, ktorá vám dovolí zazdieľať Story vášho priateľa. A popritom ju trochu “vyšperkovať”.

Niektorí používatelia v USA aktuálne môžu verejne prístupnú Story prezdieľať cez svoj profil, a pridať k nej komentár či vlastný sticker.

Ak by ste si v budúcnosti takéto “verejné pretŕčanie” neželali, budete môcť vo vlastných nastaveniach túto funkciu vypnúť.

🎉 Nové emodži 2018

Čo vznikne, keď sa stretnú experti z Facebooku, Google a Microsoftu a Apple? To, čo by väčšina asi nečakala. Čerstvá dávka emoji.

Whaat.

Nové obrázky si tento rok vyslúžili zuby, labute, ale aj toaleťáky. Svet to možno nespasí, ale aspoň máme ďalšie možnosti, ako vyjadriť názor na platenie za igelitky.

👎 Facebook testuje “nepáčika”. Viac-menej.

Facebook testuje dislike viacmenej

Facebook potvrdil, že pod niektorými verejnými príspevkami dovolí používateľom označiť, keď sa im nejaký komentár nepáči a komentár schovať.

Nejde pritom o štandardný “dislike”, ktorým by sa vyjadroval nesúhlas, ale “downvote”, ktorým môže komunita poukázať na nevhodnosť príspevku.

Facebook downvote

Po rozliknutí sa zobrazia ďalšie možnosti: Bol komentár úrážlivý, zavádzajúci alebo mimo témy? Takto Facebook lepšie pochopí či bol komentár iba “odveci” alebo ide o falošnú správu.

Stránky, na ktorých sa tlačidlo testuje, by teraz nemali utrpieť žiadne škody v hodnotení relevancie alebo zobrazenia vo Feede.

Chcete vedieť, čo sa udialo minulý týždeň?

Skontrolujte naše kávové novinky s číslom 31. A ostaňte nám verní, ďalšie novinky vám namelieme podľa chuti aj budúci piatok 🙂