paravan logo biele

Kategórie

Online marketing ku kávičke #26

Publikované October 13th, 2017

Google poradí SEO expertom v krátkych videách. LinkedIN pomôže firmám nájsť talenty. Mŕtve FB Stories možno prebudia k životu firemné profily a osobnosti. Twitter vám zaujímavé príspevky odloží na neskôr.


❓ Máte otázku týkajúcu sa SEO? Spýtajte sa priamo Google

Po troch rokoch bude Google opäť vo videách radiť, ako robiť SEO efektívne. Na svojom Twitteri vyzýva správcov webu a SEO expertov, aby sa nebali pýtať.

Spytajte sa Google otazku o SEO

Výsledkom bude séria krátkych videí na kanále Google Webmaster Central. Zapojíte sa vyplnením krátkeho formuláru.

Link sa nachádza v článku.

🕵️ LinkedIN chystá nástroj na hľadanie talentov

Nový analytický tool “Talent Insights” by mal pomôcť recruiterom nájsť pre svoju spoločnosť toho správneho človeka.

“Talent Pool report” by mal pochopiť, aký typ človeka hľadajú a podľa toho zúži výber. Z dát sa bude dať vyčítať, kde daný človek žije a v akej oblasti pracuje, aké náročné bude niekoho s takými vlastnosťami najať, ktoré školy podobné typy vypľúvajú do sveta a aký typ talentu oslovuje vaše firemné konto.

Talent Insights na LinkedIN

“Company Report” bude informovať, ako si ako firma zatiaľ vediete – a či ste pre talentovaných zamestnancov dostatočne príťažliví.

Spúšťanie započne v roku 2018, takže si ešte stíhate svoj profil vyšperkovať.

👁️‍🗨️ Stories už môžu pridávať aj FB Stránky

Ak hľadáte pre vašu reklamu miesto, kde vás každý uvidí, máme pre vás tip. Admini čoskoro pri prehliadaní svojej stránky vo svojej appke zbadajú nový button “Create Story”.

Počas najbližšieho mesiaca FB [sprístupní vytváranie Stories](https://techcrunch.com/2017/10/12/facebook-stories-for-pages/) aj firmám, vydavateľom, neziskovkám či osobnostiam.

Stories aj pre FB stranky

Otázne je, či ich niekto na FB vôbec otvorí.

🔖 Tweety si budete môcť odložiť na neskôr

Twitter spusta zalozky

Prečítať si tweet zaberie pár sekúnd. Často však linkuje na zaujímavý obsah, na ktorý už toľko času nemáme. Preto prichádza riešenie: pridať do záložiek a otvoriť inokedy.

Tweet si tak už nebude treba preposielať či srdiečkovať. Čo je fajn, keďže obsah, ktorý si chcete prečítať, sa nemusí vždy páčiť – práve naopak.

Možnosť nájdete po rozkliknutí buttonu “…”. Vyzerá to tak, že sa preskočí aj testovanie a nová funkcia postupne všetkým pribudne.

💡 A viete, čo sa udialo minulý týždeň?

My áno :). A ak si prečítate minulotýždňové novinky, budete aj vy.

Autor:

Číta, píše, kontroluje, opravuje, štylizuje, personifikuje a metaforuje. Okrem toho sa vŕta vo Facebooku a robí dozor kampaniam našich klientov.

viac od autora