paravan logo biele

Kategórie

Online marketing ku kávičke #22

Publikované September 8th, 2017

Instagram Stories na webe aj na Facebooku. Editovanie informácií v Google My Business cez vyhľadávanie. Rýchlejšie a šikovnejšie streamovanie cez YouTube. Spolčenie Facebooku a Microsoftu.


🤳 Stories už aj na Instagram webe

Instagram stories uz aj na webe

Používatelia Instagramu si budú môcť Stories pozrieť už aj cez webový prehliadač. V pláne je aj spustenie uploadu.

Nájdeme ich na rovnakom mieste ako v aplikácii – v hornej časti stránky. Zvolený príbeh sa otvorí po kliknutí na bublinu. Swipovanie medzi nimi nahradia kliknutia na malé šípky.

Implementácia Stories štartuje dnes, ale potrvá niekoľko týždňov. Na ich nahrávanie cez web si počkáme pár mesiacov.

🎧 Facebook nakupuje autorské práva na hudbu

Facebook nakupuje autorske prava na hudbu

Veľkým nahrávacím spoločnostiam a hudobným vydavateľstvám pravdepodobne leží na stole ponuka so stovkami miliónov dolárov – a v hlavičke odosielateľa svieti názov Facebook.

Veľká časť videí obsahuje hudbu, na ktorú Facebook nemá práva. Ich nákup by vyriešil situáciu na oboch frontoch – Facebook by prestal so sťahovaním “nelegálneho” obsahu, takže by neprišiel o používateľský obsah. A vlastníci by už nemuseli neustále o stiahnutie žiadať.

Facebook pracoval na softvéri, ktorý by inkriminované videá identifikoval – to však malo trvať minimálne 2 roky. S Watch na obzore, ktorý by mal konkurovať YouTube, je však potrebné hľadať rýchle riešenia. Toto by mohlo byť tým ideálnym.

🔎Doplňte si informácie o svojej firme priamo cez vyhľadávanie

Doplnte si info v google my business cez vyhladavanie

Ak máte cez sviatky otvorené, svojich zákazníkov o tom viete bleskovo informovať.

Google My Business pribudla možnosť úpravy vášho profilu – stačí si dať vyhľadať svoju firmu a môžete editovať. Ak ste prihlásení cez svoj účet, mali by ste získať prístup k úprave základných informácií, otváracích hodín, prispievať, zdieľať fotografie či skontrolovať, koľko máte pozretí.

Google si z vás vychová proaktívnejšieho používateľa a vy svojim zákazníkom dodáte aktuálne informácie. Win-win.

📱 Nové možnosti pre streamerov na YouTube

Nove moznosti pre streamerov na youtube

Či už budete hrať hru, kresliť, alebo odpisovať na správu, vaši odoberatelia to budú môcť vidieť tiež – aj keď máte iPhone.

Aby ste mohli streamovať, musíte mať nainštalovanú aplikáciu YouTube a aspoň 100 odoberateľov. Android túto funkciu už podporoval.

Živé vysielanie bude o niečo viac live. Streamovanie bude oneskorené len o pár sekúnd. Hráči tak budú môcť rýchlo reagovať na otázky fanúšikov a podporovať ich v interakcii.

Chat sa bude moderovať ľahšie. Streamerom pribudnú funkcie ako pauznutie chatu, AI moderovací systém, alebo zdieľanie zoznamov skrytých používateľov.

Vylepšenia sú reakciou na konkurenčný Twitch a iné streamovacie kanály a už by mali byť dostupné pre všetky zariadenia.

🔬Instagram testuje zdieľanie Stories s Facebookom

Instagram testuje zdielanie stories s facebookom

Spustenie Stories veľký prievan medzi FB používateľmi neurobilo a v ich hornom paneli je často prázdno ako na Google+. To by však mohla zmeniť nová fičúrka – nazdieľanie svojej Instagram Story.

Šlo by teda o rovnaký princíp ako pri klasických Instagram postoch – môžete a nemusíte ich uverejniť aj na Facebooku. A keďže na FB je momentálne prázdno, šanca, že sa používateľ prekliká až k tej vašej, sa výrazne zvyšuje.

Rozšírenie sa momentálne iba testuje – vy by ste ho privítali?

🤖 Facebook spojil sily s Microsoftom a spolu prinášajú revolúciu pre AI

Facebook sa spaja s microsoftom pre umelu inteligenciu

Dvaja giganti sa dohodli a zaviedli nový štandard. Ten umožní prenášať modely umelej inteligencie a machine learningu medzi rôznymi platformami.

Čo to znamená pre nás, ľudí? AI sa bude rozvíjať ešte rýchlejším tempom a dávať nám lepšie odporúčania na reklamu, produkty, seriály, videá, články… aj posty na FB. Uniknúť scrollovaniu bude pre nás o to ťažšie.

A podľa Elona Muska to možno povedie k scenáru z Terminátora.


Nezabudnite si svoju kávičku zaliať aj o týždeň 🙂

Autor:

Číta, píše, kontroluje, opravuje, štylizuje, personifikuje a metaforuje. Okrem toho sa vŕta vo Facebooku a robí dozor kampaniam našich klientov.

viac od autora