paravan logo biele

Kategórie

Online marketing ku kávičke #21

Publikované August 31st, 2017

Týždeň nás síce ukrátil o dva pracovné dni, ale na online novinky bol opäť bohatý.

Google implementuje do Máp videá a pomáha s parkovaním. YouTube mení dizajn. Instagram prestáva šikanovať štvorcovým rozmerom. WhatsApp verifikuje firemné účty.


📹 Videá v Google Mapách

Miestni sprievodcovia budú môcť čochvíľa zdieľať svoje videozážitky – či už pôjde o prípravu jedla, videorecenziu či prechádzku parkom. Turistom tým našepkajú, či miesto stojí za návštevu.

Video v google mapach

Videá musia mať do 30 sekúnd. Sledovať ich môžete z každého zariadenia, ale upload je možný len z Androidu.

Miestni sprievodcovia pridávaním obsahu zbierajú body a tým zvyšujú svoju úroveň. Každá úroveň so sebou prináša rôzne výhody. Ak máte záujem stať sa jedným z nich, odkaz na registráciu sa nachádza TU.

🅿️ Google pomáha s parkovaním

V USA si používatelia Google Máp vedia nájsť najbližšie parkovacie miesto. Tlačidlo “Nájdi parkovanie” v karte s inštrukciami zobrazí zároveň i pešiu vzdialenosť parkovacieho miesta od cieľa. Plánovanie výletu sa tým stáva opäť o niečo jednoduchšie.

Google pomaha najst parkovacie miesta

Okrem toho, Google pridal 25 miest do rozšírenia, ktoré predpovedá aké máte šance zaparkovať vo vyznačenej oblasti. Nájdete medzi nimi i Londýn, Amsterdam, Vancouver či Miláno. Svoju “predpoveď” zostavuje podľa historických dát parkoviska.

📺 YouTube po tuningu

YouTube robil veľké upratovanie. Aplikácia i desktopová verzia sa tešia novému dizajnu s výrazným dôrazom na UX.

Evolucia youtube

Nové logo, ľahšia navigácia, nočný mód, pocit čistejšej plochy. Aj to sú elementy, ktoré by mali spríjemniť naše minúty až hodiny sledovania videí na desktopoch.

Aplikácia si pre nás taktiež pripravila pošmaky. Dostali sme samostatné taby pre účet a knižnicu, video môžeme prispôsobovať popri jeho sledovaní, prípadne ho posúvať o 10 sekúnd jedným dotykom. V blízkej budúcnosti sa môžeme tešiť na prepínanie medzi videami swipeovaním.

Zmeny už môžete otestovať sami – aktualizácia je už dostupná pre všetkých používateľov.

🖼️ Instagram (konečne) akceptuje v galérii pôvodné rozmery fotografie

Možno aj vy ste si už niekedy na Instagram zahromžili, keď ste chceli vytvoriť príspevok s viacerými fotografiami. Pravidlo “štvorca” niekedy viac ublížilo ako pomohlo, najmä pri horizontálnych záberoch. To sa však mení.

Instagram v galerii povoluje klasicke rozmery fotografie

Pri vytváraní galérie by odteraz mala ostať možnosť zachovať fotografie v pôvodnom rozmere.

Aktualizácia čoskoro dorazí aj do našich zariadení.

✅ WhatsApp verifikuje biznis účty

Facebook pokračuje s veľkými plánmi pre WhatsApp. Postupne udeľuje zelené odznaky kontaktom, ktoré patria firemným účtom.

WhatsApp verifikuje biznis ucty

Používatelia, ktorí s nimi budú komunikovať, o tom budú informovaní aj nažlto sfarbenou správou.

Už uložený kontakt sa bude zobrazovať pod menom, aké si zvolil používateľ. Neuložený sa bude zobrazovať so svojím prednastaveným názvom. To nám napovedá, že verifikované účty asi budú môcť posielať správy i číslam, s ktorými predtým nekomunikovali.

WhatsApp zároveň uisťuje, že neželané správy sa budú dať tradične blokovať.

Verifikácia sa týka zatiaľ len malého počtu firiem v rámci pilotného programu.


Prešvihli ste novinky z minulého týždňa? Nájdete ich tu.
O týždeň sme tu opäť s čerstvou nádielkou.

Autor:

Číta, píše, kontroluje, opravuje, štylizuje, personifikuje a metaforuje. Okrem toho sa vŕta vo Facebooku a robí dozor kampaniam našich klientov.

viac od autora