Google nám prestane čítať poštu, robí trénera nášmu webu a pozýva nás na testovanie jeho malých experimentov. V Youtube appke sa bude viac kecať.

Rozlúčte sa s koncom mesiaca a privítajte ďalšie zmeny v onlajne. A nezabudnite si k tomu dať kávičku! :)


YouTube aplikácia chystá veľké zmeny

Aplikácia kráča v šľapajách svojej desktopovej sestričky a tiež prejde väčším tuningom.
youtube aplikacia chysta velke zmeny
Hlavnou zmenou bude dynamické zobrazovanie formátov videí. Prostredie aplikácie sa automaticky prispôsobí rozlíšeniu. Najviac to pocítite pri vertikálnych videách - už sa môžete pomaly lúčiť s čiernymi okrajmi. :)

Ďalšou fičúrkou bude nový spôsob zdieľania. Ťažkopádne kopírovanie URL videa nahradí prostredie pre písanie správ. Zo svojho zoznamu si môžete vybrať, komu video pošlete. A následne môžete začať konverzovať, srdiečkovať, alebo sa vrátiť na sledovanie videí.

YouTube sa tým snaží predĺžiť čas strávený v aplikácii a eliminovať posielanie odkazov cez Facebook či Messenger.

STOP prezeraniu e-mailov

Aspoň pre marketingové účely.
stop prezeraniu emailov pre google
Google ohlásil, že prestáva cieliť reklamu na základe toho, čo prečítali automatické systémy v našich e-mailoch.

Po novom sa bude používateľom reklama zobrazovať podľa nastavení účtu, ktorý si môžete prispôsobiť vy. Využívané bude najmä cielenie podľa vyhľadávania či YouTube.

Zmena by mala nastať v priebehu tohto roka. Naše e-maily ostanú naďalej skenované pre prípadný malvér, spam a inteligentné odpovede.

Google testuje rýchlosť vášho mobilného webu

Koľkokrát ste už otrávene opustili stránku, lebo jej načítanie trvalo večnosť? A čo myslíte, koľkí návštevníci takto opustili tú vašu?
google testuje rychlost vasho mobilneho webu
Google vám to vďaka aktualizovanému nástroju Test My Site odhadne v percentách. A tiež porovná váš výkon s konkurenciou.

Po teste si môžete dať na svoj e-mail zaslať celý report so svojím rýchlostným skóre a odporúčaniami, čo na stránke zlepšiť.

Vstúpte do experimentálnej Google zóny Area120

Zamestnanci Google strávia 20 % svojho pracovného času na projektoch, ktoré priamo s ich pracovnou náplňou nesúvisia. A vy sa teraz viete pridať k tým, ktorí tieto projekty môžu testovať.
vstupte do experimentalnej google zony area120

V tomto programe vznikli ako „bokovky" aj Google Mapy či Gmail. Len nedávno zo svojej garáže vypustil aplikáciu Uptime - zlepšené YouTube prostredie so zameraním na socializáciu.

Na čom Area120 pracuje v súčasnosti, nevieme. Ale môžeme sa to dozvedieť medzi prvými. :)