paravan logo biele

Kategórie

Čo s videoreklamou na YouTube?

Publikované July 28th, 2014

YouTube spustil videoreklamy na našom trhu relatívne nedávno — ich formát sa nazýva TrueView in-stream ad. Čo by ste mali o video reklame na YouTube vedieť?
Už sme písali o videoreklame a vysvetľovali sme jej benefity pre váš biznis. Sľúbili sme, že videoreklame na YouTube venujeme samostatný článok.

5 sekúnd a…

A dosť? Ako kedy. Užívateľa nemusíte unaháňať svojou reklamou. Päť sekundové obmedzenie sa dá využiť aj vo váš prospech. Napríklad Audi R8 malo iba 5 sekundovú kampaň:

TV spot nestačí

Keď sa rozhodnete pre dlhšie video, nestačí, ak tam jednoducho nahodíte TV spot. Pripomeňte kreatívcom toto obmedzenie, správny úvod vášho videa rozhoduje o tom, či ho niekto dopozerá.

Reklama môže bežať aj zadarmo

Toto je skvelá vec. Za zobrazenie reklamy platíte až vtedy, ak užívateľ video dopozerá do konca alebo si pozrie aspoň 30 sekúnd. Čiže tí, ktorí hneď preskočia, vás nestoja vôbec nič.

Bannery okolo videa vám pomôžu

Aj po prehratí videa môžete ďalej komunikovať s užívateľom — bannerová plocha vedľa videa či v spodnej lište sa zobrazujú aj keď videoreklama dohrala. O formátoch vám viac povie toto video:

Autor:

Malá agentúra s veľkým cieľom: Dôsledne sa postarať o každého klienta.

viac od autora