paravan logo biele

Kategórie

Čo riskujete, ak vaša agentúra nemá Google certifikáty?

Publikované August 18th, 2014

Nájsť dodávateľa online marketingových služieb nie je žiaden problém. Má však vaša dodávateľská agentúra potrebné certifikáty? Čo vôbec sú Google certifikáty a na čo sú dobré?
Google zarába na reklame. Kanály, na ktorých ju ponúka, sú textové reklamy priamo vo vyhľadávaní, bannery v Google Display Network a videoreklama na YouTube. A nezárabal by na nej, keby ju neponúkal kvalitne.

Avšak nástroje na správu reklám sú veľmi komplexné a ovládnuť ich znamená byť expertom na konkrétnu oblasť. Tak sa vytvorila vrstva profesionálov, ktorí klientom predávajú svoje know-how. Klienti dostanú profesionálne služby a dosiahnu lepšie výsledky. Ako ale na prvý pohľad odlíšiť kvalitnú agentúru od nekvalitnej?

Google Partners Program

Aby Google zaručil, že jeho služby budú ponúkať kvalifikovaní experti, vytvoril Google Partners Program. V tomto programe získavajú reklamné agentúry aj jednotlivci certifikáty na každú z oblastí reklamy – ppc, bannery či videoreklama.

Podmienky získania certifikátu

Certifikáty pre jednotlivcov platia rok. Rok preto, lebo digitálny marketing je veľmi dynamické prostredie a za dlhší čas by sa mohli udiať priveľké zmeny na to, aby mohol certifikát naďalej garantovať odbornosť svojich nositeľov.

Jednotlivec – zamestnanec agentúry, freelancer – musí prejsť náročným testom, ktorý kladie otázky zo znalosti produktov Googlu, marketingovej praxe a skúseností pri spravovaní kampaní.

Agentúra môže získať certifikát, ak má aspoň jedného certifikovaného zamestnanca, za posledných 90 dní minula na reklamách aspoň 10 000 $ a jej účet je starší ako 90 dní.

Čo vám hrozí, ak vaša agentúra nemá tieto certifikáty

Nebudeme maľovať čerta na stenu. Nemusí sa vám stať nič. Google certifikáty však rapídne zvyšujú dôveryhodnosť agentúr. Ak spĺňajú všetky podmienky, znamená to, že im dôveruje nielen Google, ale aj iní klienti. Práve preto existujú podmienky o aktivite a minimálnych spendoch.

U nás v Paravane má základný certifikát každý člen tímu a každý sa špecializuje na niečo iné – teda si každý buduje vlastnú expertízu s pokročilými certifikátmi vo svojej oblasti.

Napíšte nám a presvedčte sa o tom na vlastné oči ☺

Autor:

Malá agentúra s veľkým cieľom: Dôsledne sa postarať o každého klienta.

viac od autora