paravan logo biele

Kategórie

Addony, ktoré vám uľahčia prácu s Google Analytics

Publikované January 5th, 2016

Analytický nástroj od Googlu je neoceniteľný partner vášho marketingu. Spravte ho ešte lepším s týmito rozšíreniami.

Google Tag manager

Spravovanie analytických skriptov vie byť komplikované aj na jednoduchej stránke. Hlavne, pokiaľ máte nasadených viac nástrojov a s každým robíte viac úkonov. Nástroj Google Tag Manager umožnuje prehľadnú správu všetkých takýchto skriptov. Môžete tak pracovať so skriptami bez toho, aby ste museli stále meniť kód samotnej stránky.

So samotným Google Analytics vie tiež pracovať veľmi šikovne. Zjednodušuje nasadenie e-commerce modulu, umožnuje merať udalosti (events), ako kliknutie na button, aj bez zmeny kódu stránky.

S Google Tag Managerom si už nikdy nevymažete skripty zo stránky omylom a nebudete musieť hľadať v riadkoch kódu, či tam konkrétny skript náhodou nie je dva krát.

OWOX BI ROI

V digitálnom marketingu sa často stáva, že rozbehnete priveľa aktivít a nestíhate všetky sledovať. Našťastie, nie ste jediní s týmto problémom, a preto vznikol OWOX addon.

S ním dokážete spojiť kampane z Facebooku či iných platforiem do jednej tabuľky a zhodnotiť prekliky, cenu, impresie a vôbec, všetko potrebné.

V Google Analytics si takto môžete sledovať všetky PPC kampane z iných reklamných nástrojov a vzájomne porovnávať ich funkčnosť.

UserReport.com

Správne cielenie je v digitálnom marketingu esencia úspechu. Nástroj UserReport zbiera dáta z vašich Google Analytics a prekrýva ich so svojimi vlastnými prieskumami publika. Výsledkom sú veľmi zaujímavé informácie o vašich návštevníkoch.

Rozšírenie pre Google Spreadsheets

Tento addon sa neinštaluje do Google Analytics, ale ich naopak prenáša na iné miesto – do googlovskej verzie Officu. Je to skvelá pomôcka, ak potrebujete často reportovať dáta z vašej stránky a neustále rozklikávanie tabuliek vám pohlcuje čas aj energiu.

Neváhajte a inštalujte

Váš čas je cenný. Vďaka týmto addonom ho ušetríte poriadnu kopu a môžete sa venovať dôležitejším veciam. Alebo nechajte nastavenie Google Analytics na nás a nemajte s nimi vôbec žiadne starosti.