paravan logo biele

Kategórie

5 cloudových systémov, o ktorých ste ešte nepočuli

Publikované January 8th, 2016

Smartfóny, tablety, notebooky – online trávime čím ďalej, tým viac času. Preto je dobré, mať všetky svoje súbory uložené… online.


Výhod cloudového úložiska je hneď niekoľko – získate jednoduchý prístup z každého zariadenia, sú bezpečné, nezaberajú vám miesto a niektoré sú dokonca úplne zadarmo. Každý marketér používa aspoň jednu zo služieb Dropbox, Google Drive, Apple iCloud či OneDrive.

My sme vám však priniesli zoznam cloudov, ktoré majú obrovské výhody a vy ste o nich napriek tomu nepočuli:

Mega

V médiách prepieraný gigant pirátskeho zdieľania obsahu, Kim Dotcom, si po nútenom zrušení služby megaupload.com založil cloudový systém Mega.

Aby prerazil na sýtom trhu, ponúka neuveriteľných 50 GB priestoru zadarmo! Za mesačný príplatok 30 dolárov však dostanete ešte väčšiu pálku – 4 terabajty.

Veľkou nevýhodou tohto enormného dátového objemu je bezpečnosť. Firma si neukladá vaše heslo, takže ak ho raz zabudnete, o všetko ste prišli.


zdroj obrázka

Bitcasa

Pozicioning cloudovej služby Bitcasa znie „najbezpečnejšie úložisko“. Všetky dáta pred uploadnutím zakóduje, aby ste sa k nim mohli dostať naozaj len vy a žiadni hackeri či tajní agenti.

Okrem bezpečnosti ponúka aj férový objem dát – zdarma 5 GB a 1 TB za sumu 10 dolárov mesačne. V ponuke sú aj väčšie balíky.


zdroj obrázka

Amazon Cloud Drive

Ďalšia monumentálna svetová firma, ktorá sa rozhodla ponúkať svojich zákazníkom služby navyše. Žiaľ, zadarmo tu nezískate nič, a to je jej najväčšia nevýhoda.

Výhody získavajú len prémiové účty z Amazonu, ich majitelia môžu na svoj disk uploadovať neobmedzené množstvo fotografií. Zrejme to odráža fakt, že drvivá väčšina osobného obsahu sú fotky z dovoleniek, narodenín detí a podobne.

Čím sa však Amazon Cloud Drive stal naozaj výnimočným, je balíček Unlimited everything – len za 60 dolárov ročne získate… všetko neobmedzené.


zdroj obrázka

Hive

Amazon Cloud sa vám môže zdať za neobmedzené úložisko zbytočne drahý, preto vznikol Hive. Jeho neobmedzený virtuálny server môžete mať zadarmo! Naozaj. Neobmedzený internetový disk, za ktorý absolútne nič neplatíte.

Jeho veľkým mínusom boli reklamy, neexistujúce appky, a prístup len cez webovú stránku.

Biznis model bol však taký šialený, že 15. októbra ho zrušili. Podľa oficiálneho vyjadrenia na webe svoju platformu predali. Ale hoci je Hive zrušený, neobmedzený Cloud zadarmo? V tomto zozname má právom svoje miesto.

Qihoo 360 Yunpan

Čo by mal obsahovať najlepší cloudový server na svete? Predsa množstvo miesta zadarmo! A keď sme doteraz menovali najväčších hráčov na trhu virtuálnych serverov, mnohé služby sa pohybovali na hranici terabajtu.

Čínska firma Qihoo 360 je v domovskej krajine známa pre svoj antivírusový program, no keď prišla s cloudovým produktom, všetkým vyrazila dych. Zadarmo ste mohli získať celých 36, slovom tridsaťšesť, terabajtov! Čo by mohlo prekonať takúto gigantickú výhodu?

Asi len čínština, v ktorej je celé UI nástroja. Našťastie, na webe nájdete návod, ako si naslepo vyklikať prihlasovanie a užívať si nevyčerpateľný disk.